V neděli 18. května se bratislavské divadlo Arena stane centrem diskuzí o současném designu. Pozvání na mezinárodní konferenci o designu By Design! a v roli řečníků se objeví Stefan Sagmeister, kontroverzní Rakušan působící v New Yorku, švédské studio Snask, katalánské studio Vasava nebo londýnská organizace Method a mnoho dalších. 
Důvod k uspořádání konference vysvětluje Martin Jenča, spoluzakladatel bratislavského studia Milk, které konferenci věnovanou designu společně se sdružením Back-Space pořádá:
 “Design nejsou jen obrázky. Je to způsob myšlení a měl by mít ve svém středu člověka, uživatele. Do- brý design minimalizuje to, co je zbytečné a vytahuje na povrch to, co je opravdu podstaté. Správné “designové myšlení” nám pomáhá v byznysu, v architektuře, v umění, v reklamě i v mnoha dalších oborech. Některé firmy a organizace stále ještě vnímají design jako luxus a nepřistupují k němu jako k integrální součásti projektu. Myslím, že bychom si měli zvyknout na to, že dobrý design není další položka do nákladů nebo nutné zlo, ale důležitá investice”, říká Martin Jenča.

Konference By Design! je vhodná pro podnikatele, profesionály v oblasti marketingu a komunikace, marketéry, designéry, studenty grafického designu, architektury, komunikace a souvisejících oborů, ale také pro laiky se zájmem o tento obor. 

Mnohem více o celé akci najdete nabydesignconf.co.

Stefan Sagmeister

Studio Snask

Philip Odwyer, studio Method

Sdílejte na
Related posts