U příležitosti 23. ročníku mezinárodní výstavy designu a architektury Triennale Milano představuje Uměleckoprůmyslové museum ve spolupráci se studiem Okolo instalaci s názvem Casa Immaginaria: Living in a Dream zabývající se tématem digitální tvorby.
Česká expozice navázala na hlavní téma letošního milánského trienále, které zní Unknown Unknowns: An Introduction to Mysteries. Pod taktovkou kurátora (a stálého člena redakce Dolce Vity) Adama Štěcha vznikla věrná reflexe současného fenoménu tzv. „dreamscapes“ – fiktivních interiérů a prostor vytvořených v digitální podobě. Obliba snových vizualizací se stala aktuální zejména v reakci na události uplynulých dvou let. Obrazy idealizovaných prostředí, která tvoří bezstarostnou alternativu světa, v němž panuje nelítostná pandemie i krize globální bezpečnosti způsobená válkou na Ukrajině, zaplavily Instagram a staly se svébytnou cestou kreativního sebevyjádření nejen začínajících tvůrců.
Symbolické portály do imaginativních a neskutečných světů na výstavě nabízejí velkoformátové tisky digitálních děl, jež vytvořili přední světoví výtvarníci jako Alberto Carbonell, Alexis Christodoulou, Hugo Fournier, Stefano Giacomello, Bérénice Golmann-Pupponi, Hannes Lippert, Paul Milinski, Joe Mortell, Andrés Reisinger, Victor Roussel, Charlotte Taylor nebo studio Six N. Five. Historický kontext dokreslují desítky fantaskních, fiktivních a spekulativních architektonických, designérských nebo uměleckých projektů uplynulých dekád.
Instalace Casa Immaginaria: Living in a Dream je veřejnosti přístupná od 15. 7. do 11. 12. na adrese Viale E. Alemagna 6, Milán. Více informací se dozvíte na stránkách triennale.org.