Výstava klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM Artsemestr poprvé opustila komfortní zónu školních ateliérů a zabydlela se v Hale 13 Pražské tržnice.

Změna prostředí, k níž došlo kvůli souběžnému stěhování dílen do nové budovy školy v Mikulandské ulici, nabízí zcela nový pohled na práce studentů UMPRUM. „Čeká nás vystavit obrovské množství prací z různých oborů. Jak vše nainstalovat, to nám vnuklo samo prostředí. Výstava bude připomínat velké tržiště a divák se stejně jako v Holešovicích bude moci „ztratit“ v hromadě pestrých exponátů. Architektonické zpracování instalace si vzali na starosti pedagogové Ateliéru architektury III Imrich Vaško a Shota Tsikoliya,“ říká prorektor Radek Sidun.

Tradice pravidelné přehlídky studentských prací, které vzniknou během jednoho semestru, vznikla v roce 2004. Inicioval ji tehdejší rektor UMPRUM Jiří Pelcl.

Výstavu můžete navšítivit v Hale 13 na Pražské tržnici (Bubenské nábř. 306/13, Praha – Holešovice) v pondělí 7. 6. od 14 do 18 hodin a úterý 8. 6. od 10 do 18 hodin. Při návštěvě je nutné se řídit platnými hygienickými nařízeními proti šíření nákazy COVID-19.

Více informací najdete na Facebooku a umprum.cz.

Sdílejte na
Related posts