Spolupráce fundusu Eterle s deseti mladými tvůrci, jež Dolce Vita podpořila nejen mediálně, ale i ideově, se dostává do fáze dvě. Od 18. února do 3. března můžete v malostranském Artisème vidět soubor židlí naživo a koupit si je v tiché aukci.

V první fázi se deset vintage židlí z fundusu Eterle „upcyclovaných“ deseti mladými umělci a designéry protočilo v naší expozici na Designbloku a v tištěných vydáních jsme je poté představili prostřednictvím fotografií od shotby.us. V mezičase se židle od Lucie Koldové a Michaely Čapkové vydražily na aukci Nadace Via, zbylé stále čekají na své majitele. Pokud byste se jimi rádi stali, zastavte se na vernisáži 21. února v 18 hodin v obchodě s českým designem Artisème (za Lennonovou zdí) a zapojte se do tiché dražby. Protentokrát jsme se společně rozhodli výtěžek z prodeje věnovat vzdělávacímu centru Tereza, s jehož snahami projekt Eterle dobře rezonuje – a také protože velké změny začínají od nejmenších. Centrum se již čtyřicet let snaží v českých školách zavést programy, které děti vedou k zodpovědnosti vůči životnímu prostředí. 

 FB Událost najdete ZDE.

Módní návrhář Adam Kost se částečně soustředil na praktický aspekt své židle. „Jakmile jsem zjistil její multifunkčnost, využil jsem motivů z mé poslední kolekce, které připravoval Jan Grabowski.“

Sdílejte na
Related posts