„Za necelé století provozování televizního vysílání se televizor proměnil z rozměrné krabice s černobílým obrazem na to, čemu říkáme „památník technologií“. Tedy na něco, co by mělo být vidět, ale nemělo by to zabírat moc místa,“ vysvětluje Erwan Bouroullec. Společně s bratrem Ronanem se rozhodli opustit koncept rozměrných televizorů zavěšených na držácích na zdi, které jsou prakticky bezrámečkové. Jejich The Serif pro značku Samsung má naopak odvážně silný a výrazně barevný rám, který při pohledu ze strany připomíná siluetu patkového písmene „I“. 

The Serif má sice tenkou hypermoderní obrazovku, ale také plochý horní dolní okraj rámu. Objekt lze proto pohodlně postavit na stůl, polici nebo přímo na zem, aniž by potřeboval nějaký další držák. A nebo může spočinout na tenkých dlouhých kovových nožkách vytvořených speciálně pro něj, takže jej lze postavit kamkoli do prostoru. Na žádném místě vašeho pokoje nebude vypadat nepatřičně, což by se o jakékoli jiné televizi říci rozhodně nedalo. Navíc jeho horní rám může sloužit jako podložka pro různé dekorativní předměty, jako jsou vázy, květináče, knihy nebo sošky.

Na vypnuté obrazovce je možné nastavit hodiny s přesným časem, informace o počasí a teplotě, nebo i krátké textové zprávy o aktuálních událostech. To vše v designu bratří Bouroullecových, kteří jsou autory speciálních motivů na obrazovce – vzoru s listem či texturou tkaniny. „Když něco navrhujeme, snažíme se integrovat objekt do jeho okolí stejným způsobem, jako když se čaj vstřebává do horké vody, když jej vložíte do šálku,“ popisuje Erwan Bouroullec. „Elektronická zařízení by měla zapadat do prostředí stejně jako jakýkoli jiný interiérový objekt.“

The Serif technologicky patří do modelových řad QLED televizorů od Samsungu, mezi něž technologicky patří. Stejně jako rozměrné bezrámečkové a ultratenké QLED TV nabízí ultra rozlišení 4K UHD, bezkonkurenční barevnou škálu Quantum Dot nebo funkci Adaptivní obraz, která přizpůsobí jas a kontrast obrazovky světelným podmínkám v místnosti. Oceníte i funkci automatického zesilování hlasitosti ve chvíli, kdy se v okolí vyskytne nepříjemný hluk například z vysavače nebo myčky. 

Designový televizor, který zapadne do jakéhokoliv interiéru, od designérů Ronana a Erwana Bouroullecových

Více informací o designových televizorech Samsung The Serif naleznete na webu samsung.com/cz/tvs/the-serif/highlights/.

Sdílejte na
Related posts