Rückl v rámci limitované edice kolekce Heroine představuje dvě růžové ručně broušené vázy – Roses a Thorns. Obě zdobí ručně broušené řezy, které symbolicky zastupují dvě neoddělitelné strany pomyslné mince lásky. Na jedné něžný hřejivý cit, který vzbuzuje naději a sílu. Na druhé planoucí touhu, která nepolevuje. Jedno bez druhého nemůže existovat.

Když Kateřina Handlová, kreativní ředitelka značky Rückl a designérka těchto váz, přemýšlí o romantické lásce a všech jejich podobách, o ambivalentním citu, který přináší radost i slzy, vzpomíná především na bezpodmínečnou lásku, jak si ji pamatuje z dětství a na komplexnost vztahů mistrně vystiženou Antoinem de Saint-Exupéry v Malém princi. Vypráví o růži, která jej učí lásce. Příběh malého prince je nesmrtelná alegorie o tom, že toužit často znamená zároveň i trochu trpět.

Váza Roses je ručně foukaná z jemně růžového křišťálu. Celý její povrch pokrývá detailní, a časově velmi náročný, ručně broušený motiv okvětních lístků růží, které evokují pohled do velkolepé kytice. Mistrům brusičům trvá vybroušení až 8 hodin. Edice je limitována na pouhých pět kusů a je vlastnoručně signována kreativní ředitelkou a autorkou Kateřinou Handlovou.

Cena limitované vázy Roses je 39.999 Kč.

V Římě můžete zaslechnout, jak si někdo posteskne, že je „uvězněn v trnovém houští.“ Italové tuhle frázi používají ve významu „zamilovat se, bez možnosti se ze sevření lásky vymanit,“ i tím se Kateřina Handlová inspirovala při tvorbě trnových stonků vázy Thorns. Vázu zdobí proplétající se motiv stonků růží s neodmyslitelnými trny. Hluboké brusy stonků vstupující pod povrch jemně růžového křišťálu dávají váze haptickou plasticitu. Ostré tvary trnů naopak narušují povrch ručně foukané skloviny jen jemně. Váza je ručně signována Kateřinou Handlovou a také je dostupná pouze v limitovaných pěti kusech.

Cena limitované vázy Thorns je 33.333 Kč.

Více informací naleznete na stránkách Ruckl.com.

Sdílejte na
Related posts