Švýcarská značka Vitra představuje program svého prvního digitálního summitu plánovaného na 22. a 23. října 2020. Letošní rok radikálně změnil naše vnímání prostoru: začali jsme se vyhýbat místům, kde se dělíme o prostor s neznámými osobami, a vůbec prostředí, kde bychom mohli někoho neplánovaně potkat. Vlády po celém světě nám přikázaly, abychom se zdržovali doma. Firmy byly přinuceny k masovému experimentu s prací na dálku. Naše domovy se přes noc staly místem, kde pracujeme, trávíme čas s rodinou, učíme se, slavíme, truchlíme a mnohem víc – a to vše zároveň.

Vitra má v úmyslu prozkoumat během dvou dnů summitu víc než samozřejmé důsledky této situace. Ve Vitra jsme přesvědčeni, že naše okolí neustále ovlivňuje naše myšlenky a pocity. Interiér může posunout korporátní kulturu, pozvednout náladu a ovlivnit pocit pohody svých obyvatel. Ve Vitra pevně věříme v sílu lidského důmyslu a schopnost inovace. Nyní je čas zamyslet se nad tím, co pandemie znamená pro budoucnost skvělých pracovišť a funkci našich domovů.

Dosud nikdy nebylo tak naléhavě potřeba provést změny na pracovištích, v našich domovech a veřejných prostorách. Sotva jsme kdy dřív tak důkladně promýšleli funkci těchto prostor. Během dvou dnů summitu Vitra si poslechneme vědce, kreativce, leadery v oblasti obchodu, šéfkuchaře, a dokonce i atlety. Ti všichni se s námi podělí o svůj pohled na věc. Vitra je organizátorem těchto setkání s přesahem daleko za nábytek,“ říká Nora Fehlbaum, generální ředitelka Vitra.

Vitra Summit je koncipován kolem čtyř hlavních témat:

Člověk a kancelář
Zoom, Skype, Teams: během několika málo měsíců jsme se stali odborníky na používání mnoha online platforem, na nichž se setkáváme s kolegy, přáteli i rodinnými příslušníky. Přináší nám ale tento nový způsob setkávání stejné uspokojení a výsledek? Až kanceláře zmizí, bude se nám po nich stýskat? A jak přenastavit interakce v pracovním prostoru, aby obnášely víc digitálních setkání? Těmito otázkami se budeme zabývat v první polovině summitu Vitra. Hosty debat budou interiérový architekt Sevil Peach, designérské duo Barber Osgerby, profesor INSEAD Gianpiero Petriglieri a další.

Na designu záleží
Existuje vůbec dobrý a špatný materiál? Nebo jen správné a špatné využití? Jaký dopad měly v průběhu dějin minulé krize na interiéry? Setkání nabídne debatu s hlavním designérem Vitra Christianem Grosen Rasmussenem. Debatu bude moderovat Jan Boelen, kreativní ředitel Atelier Luma. Dalšími pozvanými hosty jsou průmyslový designér Konstantin Grcic, profesorka z princetonské univerzity Princeton Beatriz Colomina a autor na volné noze Kyle Chayka.

Dynamické prostory
Poslední měsíce potvrdily, že flexibilně navržené kancelářské prostředí, které bere v potaz přirozenost změny, má jasnou výhodu: lze ho snadno přizpůsobit měnícím se zdravotním požadavkům a pracovním vzorcům. Zároveň byly našim domácím prostorám přiznány nové funkce. Toto setkání nabídne debaty se Sharon Johnston, zakládající partnerkou losangeleské architektonické kanceláře Johnston Marklee, Davidem Allemannem, spoluzakladatelem světové obuvnické značky ON, Norou Fehlbaum, generální ředitelkou Vitra, Ilse Crawford, zakladatelkou Studioilse, Aricem Chenem, ředitelem-kurátorem Design Miami a mnoha dalšími.

Svět na dálku
V posledních měsících výrazně narostla očekávání, která máme od našich domovů. Uchýlili jsme se do těchto bezpečných prostor, které najednou musely fungovat jako kancelář i škola, hřiště i tělocvična, restaurace i kino. I nadále budeme doma trávit víc času: určitý objem práce na dálku nezmizí, alespoň prozatím. Povede možnost pracovat na dálku k exodu z měst? V této části programu se zabýváme novou rovnováhou pracovního života a dopadu práce na dálku na města, firmy a domovy. Mezi pozvanými hosty bude např. newyorská kurátorka a kritička Beatrice Galilee, kreativní ředitel Design Academy v Eindhovenu Joseph Grima a architekt a městský plánovač Stefano Boeri.

Vitra Summit je přístupný zdarma a pro všechny. Chcete-li si prohlédnout detailní program, zaregistrujte se prosím zde: www.vitra.com/summit

Vitra Summit

čtvrtek 22. – pátek 23. října 2020

www.vitra.com/summit

Sdílejte na
Related posts