K čemu stačí jedna hodina, ptá se designérka Yara Abu Aataya svými přesýpacími hodinami z kolekce ~1 hour. Každá barva reprezentuje 30 minut a společně pak tvoří celou jednu hodinu, kterou bychom měli denně věnovat jen sami sobě. Proto se nyní zamýšlíme – jakým směrem se budou letos ubírat vaše kroky? Další tipy čtěte v únorové Dolce Vitě.

Foto: Shotby.us

Přesýpací hodiny vytvořila designérka pomocí technologie, kterou vyvinula spolu se studiem Shard Art. Nejde o jednolitý kus, ale o dva propojené celky, které tak symbolicky i díky barvám komunikují dualitu – téma, které prostupuje celou kolekcí ~1 hour. Dva kusy spojené v jeden odkazují také k arabské identitě designérky narozené v Gaze a dnes žijící v Česku, která své kořeny promítá do každého kousku z kolekce. Spojuje v ní lásku k českému sklářskému řemeslu se záblesky z dětství a dospívání.

Foto: Aleš Král

Foto: Aleš Král

Písek je nedílnou součástí přesýpacích hodin a evokuje nekonečné duny z míst, které autorku vrací k jejím kořenům a dávají také význam času jako tekutému fenoménu. Kde jinde, než na nekonečné poušti, můžeme pocítit, jak relativní je čas, kterému v dnešní hektické době podřizujeme úplně všechno bez chvilky spočinutí?

Foto: Filip Beránek

Foto: Karolína Matušková

Sdílejte na
Related posts