V Křižíkově ulici v pražském Karlíně se v současné době staví originální rezidence Dva Domy. Za její architektonickou vizí stojí mezinárodně uznávané slovinské studio Bevk Perović Arhitekti, které je charakteristické svým kreativním přístupem, nadčasovým designem a citlivou prací s geniem loci dané lokality.

Projekt z pera slovinských mistrů

Ateliér Bevk Perović Arhitekti společně založili Vasa J. Perović a Matija Bevk v roce 1997. Od té doby má jejich architektonické studio sídlící v Lublani na svědomí řadu úspěšných realizací, které vzbuzují ohlas odborné i široké veřejnosti. Mezi ocenění, která za svoji mimořádně kvalitní práci získali, patří Cena Evropské unie za současnou architekturu – Mies van der Rohe Award (za Matematickou fakultu Univerzity v Lublani) nebo čtyři Ceny Plečnik za budovu roku ve Slovinsku. Zajímavostí je, že právě architekt Jože Plečník zanechal svou nesmazatelnou stopu v našem hlavním městě, a to rekonstrukcí Pražského hradu či odvážným návrhem kostela na náměstí Jiřího z Poděbrad. 

Nové byty v Praze – Karlíně navazují na zkušenosti, které tato dvojice vizionářských architektů získala při práci na renovacích historických staveb, které nejen vkusně architektonicky doplnili s odkazem na 21. století, ale rovněž je zasadili zpět do kulturního života. Rekonstrukce středověkých kasemat ve Vídni doprovázená vytvořením umělecké galerie nebo rozšíření historické budovy slovinského národního divadla o moderní vstupní prostor vdechly těmto budovám soudobou podobu reflektující aktuální potřeby společnosti. Na první pohled výrazný kontrast mezi „novým“ a „starým“ je v pojetí studia Bevk Perović Arhitekti vždy v úzké vnitřní harmonii. Novinkou pro ateliér nejsou ani lokální rezidenční realizace, s developerem Karlín Group, realizovali část projektu Zahálka na břehu Vltavy v Modřanech, a také jeden projekt přímo v Karlíně. 

Originální bydlení v srdci Karlína

Rezidenční projekt Dva Domy od developerské společnosti Karlín Group je inspirovaný přerodem původně industriální čtvrti do soudobého centra města přímo pulzujícího životem. Kosmopolitní atmosféra je v Karlíně cítit na každém kroku a láká stále více kreativních lidí vyznávajících moderní životní styl. Vyhlášené kavárny, řemeslné pekárny, bistra s mezinárodní kuchyní, galerie mladých umělců i showroomy českých a zahraničních designérů dělají z Karlína jedinečné a velmi inspirativní místo pro život. 

Výjimečný charakter Karlína odráží také propojení obytné a komerční funkce Dvou Domů. V přízemí, na úrovni ulice, vzniknou dva nebytové prostory, které jsou ideální lokací pro umělecký ateliér nebo sídlo progresivního startupu. Bytové jednotky umístěné ve vyšších patrech jsou dostupné v rozmanitých dispozicích od 1+kk po 5+kk. Luxusní byty na Praze 8 splňují všechny materiálové i funkční nároky – jsou navrženy ve vysokém standardu, moderně řešeny a designově vybaveny. 

Sdílejte na
Related posts