Nenechte si ujít dubnové vydání vašeho nejoblíbenějšího časopisu, které se hned po Velikonocích objeví na stáncích. Těšte se na trvale udržitelné novinky ze světa designu, módy i architektury a seznamte se s těmi, kdo se nebojí nových začátků. Dolce Vita je na vrcholu, přesvědčte se sami.

Češi vrací úder
Po třech letech se prestižní přehlídka Salone del Mobile v Miláně vrací ke svému tradičnímu dubnovému termínu (od 18. do 23. 4.). Adam Štěch vybral ty nejzajímavější prezentace od českých designérů a firem, jako jsou Brokis, Lasvit, studio Dechem, Bomma, Todus, ale upozorňuje také na velkou přehlídku českého porcelánu a skla Mate By Fire, jež se uskuteční v ikonické budově Triennale di Milano.

Hravý organismus
Od šití brašen pro řemeslníky s tátou v jeho dílně přes batohy a tašky pro kamarády až po uznávaný label s portfoliem originálních produktů. To je v kostce příběh zlínské značky Playbag, kterou před 15 lety založil Aleš Loch a která je živoucím důkazem Baťova odkazu. Na fotografiích Julka Filipa se podíváte Alešovi a jeho kolegyním z dílny přímo pod ruce.

In eco veritas
Má tvar kříže, nazývá se The Plus, ukrývá se v lesích poblíž norské vesnice Magnor a v odborných kruzích se o ní hovoří jako o nejekologičtější továrně na nábytek na světě. Nejnovější stavbu dánské architektonické kanceláře BIG jsme se vydali prozkoumat na vlastní oči a málem nám vypadli z důlků. Je totiž nejčistším příkladem hedonistické udržitelnosti.

Architektura z laboratoře
Londýnská kancelář EcoLogicStudio hledá řešení velkých ekologických problémů současnosti v titěrných organismech, které nakrmí lidstvo a k tomu nám ještě pomůžou vystavět nová města. Díky textu Vladana Šíra jejich tvorbu a vyšší zájmy pochopíte, aniž byste potřebovali doktorát z organické chemie.  

Přepište dějiny!
Nedaleko Valašských Klobouků, vyrostla budova, která nejen že je největší dřevostavbou u nás, ale zároveň představuje základní ideály udržitelného stavitelství. Pro společnost Kloboucká lesní ji navrhli ostřílení matadoři, architekti ze studia Mjölk.

OV-A
Prý začali dělat architekturu jako garážová kapela. Dnes jsou jedním z nejrespektovanějších ateliérů u nás a ze svého studia v pražských Dejvicích produkují projekty pro celou republiku. V jejich portfoliu jsou pak obzvláště zastoupené rekonstrukce. Jak architekti Štěpán ValouchJiří Opočenský ze studia OV-A probouzejí staré domy k novému životu?   

Green House
Ve věčně zelené továrně na kyslík rozkvétají nejen pestrobarevné exotické květiny, ale také nové kolekce světových i českých módních značek. Exkluzivně pro vás jsme natrhali trendsetting kytici. Svým objektivem ji zachytil Matúš Tóth a v roli „floristy“ se představil Jano Kimák.

Architektura za časů udržitelnosti
Studio Amunt splnilo úkol z horské architektury na výbornou. Současně pojatá dřevěná chata, tzv. Haus am Hang, stojí ve svahu v klimatických lázních Menzenschwand uprostřed jihoněmeckého Černého lesa a její atmosféru si můžete vychutnat také vy. Dům je totiž pronajímán prázdninovým hostům. V duchu udržitelné turistiky, samozřejmě.

New Kid on the Block
Na rohu Jungmannovy a Charvátovy ulice v centru Prahy je cítit máslo, káva a čerstvě upečené rohlíčky. Lahodné vůně se linou z bistra Bjukitchen, které má hravé barvy a hosté se tu dívají kuchařkám pod ruce. Otevřela ho úspěšná food blogerka a autorka kuchařek Bára Karpíšková.

Zlínský teambuilding
Na základě pozvání Adély Bačové a Lenky Sršňové do jejich nové sauny What a Hut nedaleko Zlína jsme se rozhodli prožít v kulisách amerického snu Tomáše Bati celý víkend a přinést z něj reportáž v našem dubnovém vydání. Užijte si s námi cestu po tradičních architektonických skvostech i poznávání současných designových a gastro perel.

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + snídaňový servis Rectangle od Clap Design

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a snídaňový servis Rectangle v hodnotě 1800 Kč jako dárek.

Myslíme na vaše pohodlí, proto k rannímu čtení novin a časopisů v posteli doporučujeme snídaňový set od české značky Clap Design. Na stylový dubový podnos se kromě šálku kávy nebo čaje vejde také kus koláče. Hrnek sedí přesně tam, kde má, stejně jako magnetická lžička, která je vždy po ruce.

Více info na clapdesign.cz.

Objednejte si předplatné.

Sdílejte na
Related posts