Dekorativní katalánská svítidla Marset jsou moderní, nápaditá a ani náhodou obyčejná. Jejich rozmanité designy rozsvěcují interiéry i exteriéry již více než 70 let a vždy zaujmou originálním designem.

Jsou barevná, originálně tvarovaná, vyrobená z netradičních materiálů a vždy dokonale řemeslně zpracovaná. Pohled, jakým Marset nahlíží na světlo, se od ostatních liší. Vnímá jej jako celek, který vytváří charakteristickou atmosféru, a tím zlepšuje samotný život. Z mnoha jedinečných světelných kolekcí, které Marset nabízí, jsme vybrali hned několik, jež vás jistě zaujmou.

„Design je tím, co nás odlišuje. Vyrábíme produkty s tou nejvyšší přísností a inovacemi, které vytvářejí krásu světla a které můžou překvapit, okouzlit a zároveň dlouho vydržet,” říkají majitelé.

Všechna svítidla vytváří značka Marset ve spolupráci se zkušenými produktovými designéry, kteří s využitím vysoké technické preciznosti a úžasné kreativity objevují stále nové funkce. Právě ty poskytují svítidlům jejich nadčasovost a další možnosti využití. Nejnovějším počinem s dílny Marset jsou minimalistické, ale přesto dekorativní svítidla Ambrosia a Ihana.

Ambrosia

Vznikla jako jedinečný a dekorativní kus pro luxusní butik v Madridu. Stalo se z ní výjimečné svítidlo, které dokazuje, že i technický design může být poetický.

Ambrosia vychází z původní řady svítidel Linestra, která přešla v modulární systém, přizpůsobitelný jakémukoli prostoru. Design vychází z modulární trubkové konstrukce, která umožňuje nastavovat výšku svítidla. Rozptýlené světlo krásně vyplňuje okolní prostor a dodává mu krásu.

K dispozici je ve 4 předem definovaných délkách, 120, 180, 210 a 315 cm. Nástavce o rozměrech 40 a 60 cm umožňují určit výšku, ze které je chcete zavěsit. Vytvoříte tak vizuálně nepřerušované kompozice, která nabízí řadu možností, jak osvětlit jakýkoli typ místnosti. Volit můžete z teplých odstínů barvy světla 2200K, 2700K a 3000K. Černé barevné provedení podtrhuje minimalistické pojetí svítidla Ambrosia, zlatá matná z něj naopak vytváří svítidlo s dekorativním nádechem.

Svítidlo vzniklo díky spolupráci studia Ciszak Dalmas a designéra Joana Gaspara. Podařilo se jim jej dokonale přepracovat a spojit tak jednoduchost, funkčnost a estetiku.

Ihana

Ihana už na první pohled zaujme svými ladnými křivkami. Difuzory z foukaného opálového skla jsou integrovány do pevné kovové konstrukce, která určuje výsledný tvar svítidla. Svítidlo umožňuje vytvářet různé světelné kompozice díky možnosti rozšířit sestavu až o 14 difuzorů spojených do jedné konstrukce. Vzhledem k tomu, že se nabízí v různých délkách závěsu, hodí se také do prostor s vyššími stropy.

Slovo „ihana“ znamená ve finštině „znamenitý“. Což svítidlo potvrzuje po všech stránkách. Ihana je vybavena technologií Dim to Warm, díky které můžete nejen regulovat intenzitu světla, ale také jeho barevnou teplotu – tu lze při stmívání měnit od teplé bílé (3000K) až po ultra teple bílou, simulující světlo svíčky (1800K).

Autorkou Ihany je finská architektka Joanna Laajisto, která dlouho hledala ideální svítidlo do své kanceláře. Při tvorbě tohoto nadčasového objektu se designérka spojila s katalánským výrobcem svítidel Marset.

servis lightworks.cz

Sdílejte na
Related posts