Majitelé domu kdesi na severní Moravě chtěli svým hostům dopřát soukromí, a tak si nechali postavit na svém pozemku ještě jeden, menší domek. Přízemní pavilon od studia Miramari Design Prague zahrnuje na jedné straně útulnou garsonku, na straně druhé příjemné wellness.

Architektky Monika Lněničková, Petra Fialová a Jana Boušková navrhly jednoduchou přízemní dřevostavbu na obdélném půdorysu, jejíž základová deska tvoří zároveň pochozí terasu kolem celé stavby, která je navíc před nepřízní počasí chráněna přesahující střechou. Dům je rozdělen průchozí částí na dvě samostatné zóny – wellness a obytnou tak, aby se vzájemně nerušily. Střední otevřená část je koncipována jako místo pro letní posezení s velkým stolem a kuchyňským koutem. Vlevo od ní je pak garsonka se samostatným vstupem, menší kuchyní, ložnicí a koupelnou. Napravo domácí wellness se saunou, odpočívárnou s krbem a venkovní sprchou s bazénem.

„Hlavní materiál, který jsme v interiéru celého domu použili, je Imitace betonu – Microtopink od společnosti Domus Aurea a.s. . Dále jsme například použili čalouněné textilní obklady na stěny v garsonce, na dveře vestavěných skříní i na interiérové dveře. Většina nábytku v domku byly vytvořena na míru podle našeho návrhu. Tamvší dubovou dýhu kuchyňské linky doplňuje zelená mozaika, která se opakuje ještě ve sprchách,“ popisují detaily interiéru autorky.

www.miramari.cz

Sdílejte na
Related posts