Sedmnáctý ročník festivalu Salon dřevostaveb proběhne od 25 do 26. března 2022 v Hale 13 Pražské tržnice v Holešovicích, chystá bohatý doprovodný program a přiveze světoznámé hosty, mimo jiné italského architekta Petera Pichlera či švédské studio White Arkitekter.

Slavnostní zahájení festivalu věnovaného stavbám ze dřeva proběhne ve čtvrtek večer 24. března v Centru architektury a městského plánování (CAMP) za účasti Carla Bäckstranda, architekta a jednoho ze zakladatelů mezinárodně úspěšného švédského studia White Architekter.

Sara Kulturuset, studio White Arkitekter

Výstava, spojená s řadou přednášek a s doprovodným programem pro dospělé i děti, představí v Holešovicích 23 předních realizací dřevostaveb českých a slovenských architektonických studií a 3 zahraniční progresivní projekty. Návrhu instalace v rozlehlé hale č. 13 se ujal architekt Tomáš Bém, který se letos nechal inspirovat velkou plachetnicí vyplouvající k lepší budoucnosti udržitelné architektury a inovativních nápadů.

Jak říká ředitel a zakladatel festivalu architekt Pavel Horák: „Věříme, že letošní Salon dřevostaveb bude po dlouhém období, které kulturním akcím nepřálo, opět inspirativní platformou pro osobní setkání odborníků, investorů, architektů i laické veřejnosti. Ať už plánujete stavět, hledáte architekta, stavební firmu, obchodního partnera, inspiraci, nebo se „jen“ chcete pobavit v zajímavých prostorách, které na tři dny provoní dřevo, jste velice vítáni!“

Hotel Milla Montis, Peter Pichler

V rámci Salonu bude možné si za zvýhodněnou cenu zakoupit Ročenku dřevěné architektury 2022, která je tištěným doplňkem festivalu a zároveň svébytnou publikací prezentující kurátorský výběr nejvýraznějších dřevostaveb poslední doby. Navíc přináší zajímavé rozhovory s předními osobnostmi domácí architektonické scény a letos mimořádně také s architekty švédského studia White Arkitekter.

Nodi Gšteborg, studio White Arkitekter

Na Salonu dřevostaveb 2022 mimo jiné vystoupí italský architekt Peter Pichler, přední odborník na dřevěné konstrukční systémy Philipp Zumbrunnen z britské projekční a realizační kanceláře EURBAN, Andreas Breuss z Rakouska, autorka dřevných systémů a Junior Research Group Leader na University of Stuttgart Dr. Marie Davidová, která promluví na téma Dřevo jako primární médium k ekosystémům měst. Těšit se můžete také na tradiční mozaiku českých a slovenských architektů, kavárnu s posezením s vůní dřeva, dětský koutek v živém lese a workshop s výrobou ptačích krmítek.

Více informací najdete na salondrevostaveb.cz.

Sdílejte na
Related posts