V prvním letošním vydání servírujeme přehled toho nejlepšího ze světa designu, architektury, módy, beauty, gastronomie i cestování z uplynulého roku i horké novinky, s nimiž vykročíte vstříc novému letopočtu správným směrem.

Se začátkem roku jsme si vyhrnuli rukávy a do prvního čísla pro vás vybrali několik zdařilých příkladů institucionálních a kancelářských projektů. Ukazujeme na nich, jak si lze poradit s nejnovějšími trendy v navrhování pracovních prostor a dokonce je sladit s historickou zástavbou. V jednom ze zbrusu nových projektů, Technologickém centru UMPRUM v Praze, vznikl i aktuální módní editorial, který pro nás nafotil Vojtěch Veškrna.

Nejvíce jsme se však zapotili při výběru toho nejlepšího, co jsme za uplynulý rok viděli a zažili v designu, architektuře, módě i umění, a sestavili jsme naše best of 2021. S potěšením zjišťujeme, že z tohoto ohlédnutí je dobře vidět, že přes veškerá omezení, příkazy, zákazy a překážky, které paralyzovaly náš běžný život, se mnozí pracovití tvůrci nezastavili. V průběhu loňského roku byla dokončena řada mimořádných staveb v Česku i zahraničí, architekti a designéři vybavili spoustu skvělých interiérů, ateliéry a dílny opouštěly originální vázy, židle a lustry, rytmus módního světa diktovaly další nové trendy a galerie a muzea nám představily nové nezapomenutelné výstavy. Dokonce ve zřejmě nejpostiženějším oboru, restauratérství, se našlo pár odvážlivců, kteří navzdory nepříznivé době přišli s novými, neotřelými koncepty.

Náš výběr je subjektivní a limitovaný, jistě existují i povedené projekty, jež naší pozornosti unikly nebo se do výběru nevešly. Přesto máme za to, že tuhle malou inventuru uplynulého roku oceníte a připomenete si spolu s námi, že žádná pandemie lidskou tvořivost, um ani píli nedokáže zastavit.

Pro snazší orientaci jsme oslovili talentovanou ilustrátorku Andreu Šafaříkovou, aby náš výběr vizuálně ztvárnila. Její působivé kresby uvádějí každou z našich rubrik a to nejlepší z roku 2021. Abychom se jen neohlíželi do minulosti, je nová Dolce Vita také plná novinek, jež jsme od našeho posledního čísla zaznamenali. A už nyní pracujeme na tom, abychom pro vás objevovali to nejlepší, co přinese rok 2022.

Milé čtenářky, milí čtenáři, pusťte se do práce s námi.

šéfredaktor
Vladan Šír

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + pleťová maska Kiehl’s Ultra

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a pleťovou masku Kiehl’s Ultra Facial Overnight Rehydrating Mask v hodnotě 920 Kč jako dárek.

Nová pleťová maska se skvalanem rostlinného původu pomáhá obnovit a stabilizovat kožní bariéru díky eliminaci ztráty hydratace během noci. Zlepšuje tak hebkost, jemnost a zdravý vzhled pleti až do rána. Obsahuje rovněž ledovcový glykoprotein, který pomáhá udržet hydrataci hluboko v pleti. Napomáhá tím snížení viditelné suchosti a dokáže hydratovat pokožku až tři dny po jednom použití.

Více se o pleťové péči dozvíte na www.kiehls.cz & www.kiehls.sk.

Sdílejte na
Related posts