Ať už se chystáte oslavit svátek zamilovaných, chcete udělat radost někomu blízkému nebo máte chuť odměnit sami sebe za dobře zvládnutý pandemický rok, vybrali jsme pro vás zaručené tipy na dárky pro skutečné milovníky českého designu.

Pár milých slov

Pokud jste zastánci malých dárků, ale velkých slov, sáhněte například po papírovém přání od Karolíny Strykové a její značky Paragraph nebo kartičkách ze série Paper Seasons ilustrátorky Marie Makeevy.

Papírové přání Paragraph, 89 Kč | paragraph.cz

Český šperk

Česká šperkařská scéna nabízí skutečné poklady. Ať už se rozhodnete pro doplněk opředený mystickými příběhy od Janji Prokić, konceptuální kousek od Elišky Lhotské nebo šperk inspirovaný přírodou od Hanuše Lamra, rozhodně neuděláte chybu. Jména dalších umělců najdete také v naší fotostory na zde. Náš osobní tip? Zkuste se s některým designérem dohodnout na výrobě kousku přímo na míru, zážitku z procesu tvorby se nic nevyrovná. Navíc jde o ideální dárek na poslední chvíli.

Prsten Janja Prokić, info o ceně u designérky | janjaprokic.com

Láska s prvním soustem

Kdo by odolal kombinaci kakaových bobů, okvětních plátků růže a kousku poezie? Čokolády z dílny Yvety Kroupové a Michaely Tomiškové si zamiluje každý.

Hořká čokoláda Láska s růží, Rozbíjím se, od 329 Kč | rozbijimse.com

Hedvábná abstrakce

Česká umělkyně Anna Schwitzer patří na zdejším trhu stále k zatím lehce ukrytým klenotům. Možná i proto, že její kresby se na hedvábí tisknou až ve Francii. Limitované kolekce šátků s hravými abstraktními motivy však snadno konkurují i těm z pařížské adresy 24 Rue du Faubourg Saint-Honoré.

Hedvábný šátek Anna Schwitzer, od 100 eur | annaschwitzer.com

Ideální spojení

Ze spojení interiérových vůní Meadows s nižborskou sklárnou Rückl jsme se těšili už loni na podzim. Naším dnešním tipem je extrakt z kořenů irisu, vetiveru a kardamomu ukrytý v broušeném křišťálu. Až svíčka Love z ekologického sójového vosku dohoří, ručně foukané skleničky můžete používat vesele dál.

Svíčka Love 9 cm, 2 150 Kč | ruckl.com

Inspirace na celý rok

Pravidelná dávka inspirace a pravidelný průvodce těch nejdůležitějších novinek ze světa módy, designu, architektury, životního stylu a umění. Roční předplatné magazínu Dolce Vita za 990 Kč, nyní s dárkem v podobě parfému Gucci Bloom Nettare Di Fiori v hodnotě 2 639 Kč, objednáte zde.

Předplatné magazínu Dolce Vita s vůní Gucci Bloom Nettare Di Fiori

Intimní chvíle

Luxusní ručně šité spodní prádlo nabízí ateliér návrhářky Terezy Vu, výjimečné kousky ale najdete také v novém vinohradském showroomu Zuzany Kubíčkové. Pro minimalisty nesmíme opomenout mladou českou značku Corpus Lingerie.

Korzet Tereza Vu, info o ceně u designérky | terezavu.com

Přejeme vám hezký 45. den roku 2021, ať už pro vás znamená cokoli!

Úvodní foto: Michaela Karásek Čejková pro Janju Prokić

Sdílejte na
Related posts