Vybíráme pětici nových a neotřelých vůní, které vám budou dělat společnost během horkého léta doma i na cestách.

Maison Margiela Replica, When the Rain Stops

V řadě Replica se parfemáři francouzského domu Maison Margiela pokouší umíchat vůně se schopností probouzet vzpomínky na výjimečné momenty. Posledním takovým olfaktorickým experimentem je toaletní voda When the Rain Stops (100 ml, 1 944 Kč), evokující vůni přírody, kterou zalejou sluneční paprsky po vydatném jarním dešti.

Atelier Cologne, Bohemian Orange Blossom

Zavřít oči a probudit se uprsotřed rozkvetlého Maroka? Obdobně na vaše smysly zapůsobí unisex parfém Atelier Cologne Bohemian Orange Blossom (200 ml, 3 648 Kč). Tato vůně v sobě koncentruje vášeň, bohémství a esenci svobody. Okamžitě vás přenese mezi pomerančovníky s omamnou vůni jejich bílých květů. Vonnou kompozici tvoří vůně pomerančů z Ameriky, oleje neroli získaného z marockých pomerančovníků a v základu vonné kompozice nechybí také molekuly marockého pomerančového květu.

Novellista, Summer Flare

Kdykoli jen zatoužíte po radostné letní atmosféře, parfémovaná voda Novellista Summer Flare (75 ml, 2 200 Kč) vám ji dopřeje. Tato vůně je osvěžující jako letní vánek a současně oslnivá jako jiskřivá vodní hladina, když se na ní odráží paprsky slunce. Inspirací pro vytvoření vůně se stal román s názvem Daisy Millerová od amerického spisovatele Henryho Jamese. Příběh o mladé naivní dívce Daisy, Američance na letní dovolené v Evropě, se odehrává mimo jiné na překrásném břehu Ženevského jezera a také v Římě. I tyto lokace se promítly do oslnivé vonné kompozice.

Tom Ford, Costa Azzurra Parfum

Unisex parfém Tom Ford Costa Azzurra (100 ml, 4 750 Kč) od značky Tom Ford navazuje na svého předchůdce – eponymní parfémovanou vodu. Tentokrát však nabízí ještě hlubší a intenzivnější olfaktorický zážitek. Zvýrazněné dřevité a citrusové tóny vás přenesou na středomořské pobřeží.

Parfums De Marly, Delina La Rosée

Vůně s nádechem svěžesti, která jemně rozjasňuje pokožku, to je parfémovaná voda pro ženy Parfums De Marly Delina La Rosée (75 ml, 4 770 Kč). Srdce této jiskřivě svěží vůně obsahuje jeden z nejvzácnějších růžových tónů v parfumerii, esenci z turecké růže, která je ztělesněním opravdové výjimečnosti. Nechte se unést vůní růžové rosy a zahalte se do okouzlující vonné kompozice.

Další vůně objevujte na e-shopu a v prodejnách Notino.

Sdílejte na
Related posts