Galerii DOX nejsou zavřené školy FUK: Uvádí Festival umění a kreativity ve vzdělávání

Redakce | Lifestyle | 17/01/2021

Centrum současného umění DOX v pražských Holešovicích pokračuje v tvorbě smysluplného a edukativního digitálního obsahu v období, kdy musí výstavy zůstat uzavřené. Na začátek roku si připravilo Festival umění a kreativity ve vzdělávání, který vznikl v reakci na současný stav školství. Jaké jsou trendy ve vzdělávání? Proč rozvíjet jemné dovednosti, známé jako soft skills, mezi které patří kreativní a kritické myšlení? Jak pandemie mění procesy učení?

První ročník digitálního festivalu FUK nabídne různorodý program pro učitele, děti, rodiče i širokou veřejnost. Staňte se na chvíli designérem nebo architektem, sdílejte své příběhy nebo si vyzkoušejte na vlastní kůži, co má společného učení jazyků nebo fyzika s tancem.

My doporučujeme například online workshopy pro širokou veřejnost: Kreativní myšlení v postfaktické době, #Datamaze: Kouzelník design zaměřený na design ve virtuálním prostředí, Storybox o sdílení příběhů v kontextu radikální empatie či Hurá, chyba, který pomocí metodiky Heroic Imagination Project profesora Philipa Zimbarda nabídne změnu nastavení vaší mysli.

Celý program festivalu, který trvá od 20. ledna do 6.února 2021, najdete na stránkách dox.cz.

Foto | DOX
Le Grill

Aktuální číslo

Předplatné