2 4 2024 Lifestyle
Text Lenka Šubrtová
Foto Lejaan

Jak vypadá ideální showroom? Jako místo, kde chcete žít nebo v případě liberecké značky luxusního povlečení Lejaan, jako místo, kde chcete usnout, přinejmenším zůstat a lenošit.

Lejaan

Minimalistickému, monochromatickému prostoru vévodí velká postel ustlaná v aktuální kolekci. Autorem interiéru je architekt Peter Požár ze studia Delicode.

Pražská Jaromírova ulice, na jejímž začátku se obchod usídlil, je rušnou městskou třídou plnou činžovních domů, hluku tramvají, vlaků i šumu z nedalekého přemostění nuselského údolí. Stačí ale otevřít dveře ve fasádě nově zrekonstruovaného domu z počátku století a atmosféra se zásadně promění. „Při navrhování prostoru mě vedla představa, jak navodit pocit pohodlí, intimity, jak evokovat příjemné ranní probuzení, kdy je svět (ještě) přátelským místem…“ vysvětluje Požár. Za pomoc jemné béžové barevnosti, zaoblení veškerých rohů, plynoucích organických linií a ambientního osvětlení vznikla klidná místnost s prostorem přesně na jednu postel, důmyslně členěný pult a posezení pro hosty.

Nuselský showroom nabízí veškerý sortiment k vyzkoušení a porovnání. Vždy po několik měsíců bude největší část prostoru věnována jedné kolekci. Povlečení na posteli, typická scénografická dekorace, která jí provází i na webu, speciálně namíchaná vůně i sound design se tu skládají ve skutku příjemnou kompozici. Zážitek z nakupování povlečení Lejaan můžete zakončit kávou nebo svačinou ve vedlejší kavárně Neosly, kterou ve zcela jiném duchu i barevnosti navrhl také Peter Požár. Podívejte se na jeho ódu na modrou.

showroom Lejaan, Jaromírova 4, Praha 2, otevřeno: po – pá 11 – 19h, so – ne 10 – 18h

www.lejaan.cz

Sdílejte na
Related posts