Art Lovers, pozor, sbírání umění je návykové stejně jako Dolce Vita.

light up

Na aktuální vydání Dolce Vity by možná bylo vhodné umístit varování: Pozor, může způsobovat závislost. Celé je věnováno umění a, jak nám řekl sběratel Michal Richtr, je to návyková záležitost. A důvod? Umění do života přináší radost a jas, jakkoli může jít mnohdy o pěkně temná díla. Uchovává naše vzpomínky na setkání a situace, které se nám mohou zdát zprvu bezvýznamné. Tříbí naše smysly a povzbuzuje představivost. Vposledku se podílí na chodu toho, čemu se říká kreativní průmysl, jehož hodnotu jsme si v uplynulých dvou pandemických letech začali naplno uvědomovat.

Do přípravy titulního módního editorialu se tentokrát zapojil mladý absolvent UMPRUM Marek Šilpoch, jehož díla do našich životů vnášejí jas, a to doslova. Na šestnácti stranách pomocí svých světelných a skleněných objektů rozehrává hru světla a stínu, na jejímž pozadí se vám předvedou kreace světových módních návrhářů. Blíže vám představíme i Šilpochovu volnou tvorbu.

Jedním z highlightů čísla je série pěti rozhovorů s lidmi, kteří uměním žijí. Galeristka, šéf a kurátor velké výstavní síně, umělec a umělkyně i sběratel vám v nich přiblíží svou aktuální práci, fungování trhu s uměním a zavzpomínají, jak se dělaly výstavy v předrevolučních dobách. Představíme vám zbrusu novou pražskou galerii Kunsthalle tak, jak ji jako návštěvníci nikdy neuvidíte – bez umění a bez návštěvníků. Na příkladu dvou objektů, jednoho administrativního a jednoho rezidenčního, ukážeme, jak skvělých výsledků se dá dosáhnout, když se umění stane součástí už samotného plánování budov.

Jak výtvarné umění proniká do světa módy, zjistíte v materiálu pojednávajícím o fenoménu garmenting, jemuž je v New Yorku věnována velká výstava. A pozor: jedním z představitelů tohoto žánru v Česku není nikdo jiný než Milan Knížák. Když už je řeč o módě, víte, co poslední dobou dělá slavný návrhář Martin Margiela? Ano, vrhl se na výtvarnou tvorbu a my vám přinášíme fotografie z jeho výstavy v Paříži.

Na cesty jsme se v artovém speciálu vydali do Vídně. Přinášíme tipy na skvělé výstavy i podniky, ve kterých můžete nabrat síly na další výpravy za uměním. , Máme pro vás i jeden náš tajný objev a tip na drink v Loos American Baru, který nevynecháme při žádné návštěvě rakouské metropole. Ale to už mluvíme o jiných závislostech než o té na umění.

Milé čtenářky, milí čtenáři podléhejte umění s námi.

šéfredaktor
Vladan Šír

Roční předplatné časopisu Dolce Vita + 2 Cube stojánky na vajíčko od české firmy Clap Design

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita za 990 Kč a získejte 10 vydání a dva Cube stojánky na vajíčko od české značky Clap Design v hodnotě 1 000 Kč jako dárek.

Bestseller české značky Clap Design se stane vaším nepostradatelným snídaňovým společníkem. Stojánek Cube má minimalistický design a lžička se díky zabudovanému magnetu nikam nezatoulá.

Ručně vyráběný stojánek z dubového dřeva z českých lesů je ošetřen směsí vosků a olejů, takže se nemusíte obávat skvrn – po použití stačí otřít vlhkým hadříkem.

Více se dozvíte na clapdesign.cz.

Sdílejte na
Related posts