Červnové vydání je oslavou cestovatelství, neposednosti a nomádství.

nomadic

Jaká úleva! Svět se nám opět začíná váhavě a zároveň překotně otevírat. Uzávěry, zákazy vycházení a lockdowny se pomalu, ale, doufejme, jistě stávají minulostí a my můžeme znovu vyrazit za dobrodružstvím. Možná nám cestování za éry vrcholné globalizace rouhačsky zevšednělo, stačil však jeden otřes a v našich vyhladovělých očích nabralo dřívější nádech romantiky, neobyčejnosti a příslibu mimořádných zážitků.

A tak jsme toto vydání magazínu Dolce Vita pojali jako oslavu cestovatelství, neposednosti a nomádství. Letos je to po artovém speciálu již druhé zvláštní číslo s jednotícím tématem, který se propisuje do všech sekcí, textů i fotoprojektů. Spolu s fotografem Matúšem Tóthem můžete vzít konečně do ruky mapu a vydat se po stopách módních nomádů, zabydlet karavan, toulat se borovým hájem nebo jen tak zajet k vodě. Už dnes se s námi podíváte do Itálie, New Yorku a Marrákeše – alespoň prostřednictvím našeho editorialu s kompozicemi předmětů inspirovaných těmito krásnými místy. Pozveme vás na exkluzivní návštěvu vily zřejmě nejslavnějšího československého cestovatele Miroslava Zikmunda, který letos oslavil 102. narozeniny. Jeho dům ve Zlíně, který si nechal po 2. světové válce zásadně upravit, bude přístupný veřejnosti až napřesrok, ale Adam Štěch do interiéru mohl nahlédnout už nyní a podělí se s vámi o své dojmy i poutavou historii tohoto mimořádného objektu. Zapomeňte na Krkonoše, jižní Moravu nebo Šumavu. Nejžhavějším regionem jsou Beskydy a my vám přinášíme zevrubného průvodce tímto kouzelným koutem České republiky. Oblast prochází bouřlivým rozvojem, který nemá srovnání. Nastíníme vám její výjimečnou historii, která se vymyká osudu jiných příhraničních oblastí, představíme ty nejzajímavější architektonické počiny posledních let a upozorníme na místa, která byste při své návštěvě rozhodně neměli pominout.

Ukážeme vám také nejnovější světové chrámy cestování – monumentální nádraží a drobnější stanice harmonicky zasazené do svého okolí. S čím dál větším důrazem na veřejnou dopravu se jejich tvář v posledních letech výrazně proměňuje a nádraží se stávají něčím víc než jen neosobním místem, kudy protéká masa lidí. Vybíráme zdařilé příklady z Asie, Evropy i Česka.

A jako vždy i v tomto speciálním cestovatelském vydání najdete moře novinek z designu, architektury, módy i umění, které vás mohou inspirovat k vašemu příštímu dobrodružství.

Milé čtenářky, milí čtenáři, šťastnou cestu.

Vladan Šír
šéfredaktor


Roční předplatné časopisu Dolce Vita za zvýhodněnou cenu nebo s dárkem v podobě hydratační pleťové masky àla Palla v hodnotě 1 650 Kč objednáte zde:

Sdílejte na
Related posts