Rozšířené letní vydání magazínu Dolce Vita vás o letošních prázdninách zve na vandr. Projděte se s námi po světě i v čase.

wandering

První československá republika je dostatečně známou érou výjimečného rozkvětu, která po sobě v architektuře, designu i umění zanechala řadu mezinárodně proslulých skvostů, skutečných gigantů tehdejší kultury. Ve stínů funkcionalistických vil a modernistických administrativních budov stojí zdařilé příklady sportovních staveb, mezi nimiž svou lehkostí a elegancí vynikají plovárny. Z mnoha příkladů vám představujeme soubor pěti lázní v Česku i na Slovensku a jsme si jistí, že výletu na tato místa nebudete v parném létě litovat.

Plodné období před sto lety si připomeneme také v saském Zwenkau poblíž Lipska, kde se podařilo zachovat modernistickou vilu Haus Rabe v téměř netknutém stavu. Tento mimořádný příklad harmonického propojení architektury a výtvarného umění dlouhá léta spolehlivě sloužil svým obyvatelům a letos se otevírá veřejnosti jako muzeum.

Do třetice se v minulosti zastavíme spolu s věhlasnou italskou značkou Alessi, která si letos připomíná rovné století od svého založení a v jejíchž archivech najdete nejen odšťavňovač na citrusy Juicy Salif od francouzského designéra Philippa Starcka.

Do nejžhavější současnosti se vrátíme smykem, až se bude od pneumatik kouřit. Zatímco se všechny světové automobilky předhánějí v tom, která přijde s futurističtějším elektromobilem s dojezdem delším, než je jen cesta na nákup, vydávají se v italském Ferrari zcela jiným směrem. Slavný výrobce sporťáků sází na vysokou módu a my vám jeho kreace předvedeme.

V našem letním vandrování budeme pokračovat do Zlína, kde můžete obdivovat kontrast ostrých hran a ladných křivek nově zbudované vily, na tropický Zanzibar, kde čeští krajinní architekti šokovali místní obyvatele svým návrhem bujné zahrady, nebo na malý ostrov u íránského pobřeží, který zdobí úchvatně barevné kupolovité příbytky budované originální kosmickou technologií.

Pozveme vás také na návštěvu úspěšné módní návrhářky Hany Zárubové, která už více než osm let žije se svou rodinou v domě na okraji malé vsi za Prahou.

Na svých vlastních modelech i na způsobu, jakým buduje domov, nastíní filozofii, jíž se ve své profesi i životě řídí. Představíme vám také čerstvou tvorbu dalších českých i zahraničních návrhářů a návrhářek, designérů i parfémářů.

Milé čtenářky, milí čtenáři, letos v létě putujte s námi.

Vladan Šír
šéfredaktor


Roční předplatné časopisu Dolce Vita za zvýhodněnou cenu nebo s dárkem v podobě tělového parfému Luminia White Tea & Jasmine v hodnotě 990 Kč objednáte zde:

Sdílejte na
Related posts