V novém čísle se můžete těšit na ty nejzajímavější nováčky z Designbloku, radikální názory Architekta roku 2021 Petra Stolína i oslavu jubilea designérky Liběny Rochové. Pozveme vás na návštěvu k scénografovi Marku Cpinovi nebo do laboratoře pařížské parfémářky Patricie de Nicolaï. Provedeme vás kolébkou moderny, italským Milánem, ale také futuristickými materiály, udržitelnými stavbami i povedenými interiéry!

new life

Jestli nás čím dál rychleji se vzdalující dvacáté století něčemu naučilo, pak je to skutečnost, že se nemáme zbytečně ohlížet do minulosti a budoucnost vyhlížet střízlivě. Bereme si jeho lekci k srdci a v aktuálním vydání magazínu Dolce Vita vám přinášíme směs letmého pohledu na časem prověřené a osvědčené i žhavých novinek, jež naznačují, na co se teprve můžeme v příštích časech těšit.

Ohlédneme se společně za letošním Designblokem, z něhož vám připomeneme ty nejzajímavější mladé značky a čerstvě zformovaná kreativní uskupení, které si na této mezinárodní přehlídce odbyly svou premiéru. Ukážeme vám také mladé experimentální návrháře, již
se snaží odvážně posunovat hranice svého oboru a pohlédnout za horizont našeho stávajícího poznání. A jako vždy představíme spoustu novinek z designu, architektury i módy, které jsme ze záplavy projektů vybrali.

Ale nabídneme vám i několik etablovaných osobností, jež patří k tomu nejlepšímu u nás i v zahraničí. Nenechte si ujít rozhovor s Petrem Stolínem, čerstvým laureátem ocenění Architekt roku 2021, a Alenou Mičekovou, jejichž stavby představují významný benchmark kvality české architektury. Přední módní návrhářka Liběna Rochová, která nedávno v plné síle oslavila sedmdesátiny, se podělí o pár postřehů ze své dlouholeté úspěšné kariéry. Špičkový scénograf a spolupracovník Dolce Vity Marek Cpin vás pozve k sobě domů a odhalí, jakým způsobem si přenáší svůj brněnský domov do Prahy, kde už několik let žije a pracuje. A pařížská parfémářka Patricia de Nicolaï vám názorně předvede, jak se správně ukazuje prostředníček patriarchátu.

Probereme se materiály, jež v uplynulých desetiletích utvářely naše interiéry – včetně kdysi futuristického a dnes zatracovaného plastu –, a přiblížíme si i pár budov postavených pod heslem udržitelnosti, abychom se vůbec nějaké budoucnosti dočkali. Necháme se inspirovat londýnskou výstavou ukazující, jak dát objektům nový život a zastavit ustavičné hromadění odpadu, abychom se měli kde budoucnosti dočkat.

I tentokrát vás vezmeme na výlet. Podíváme se do Milána, města s úctyhodnou minulostí, jež však umí žít dneškem tak krásně jako málokteré jiné a ještě k tomu stihne udávat budoucí trendy.

Milé čtenářky, milí čtenáři, ohlížejte se a vyhlížejte s námi.

šéfredaktor
Vladan Šír


Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita a získejte diář Papelote Elemento 2022 a elegantní tužku s gumou v hodnotě 478 Kč jako dárek.

Diář Elemento je favoritem už od počátku značky Papelote. Skrývá kapsu na lístečky či vizitky a kalendárium s volnou stránkou na poznámky. Díky gumičce diář zůstane bezpečně zavřený a navíc neztratíte tužku vyrobenou v Čechách z borovice vejmutovky, která je soucástí balíčku.

Více se dozvíte na papelote.cz

Sdílejte na
Related posts