Závěr roku je peklo i ráj, poslední vydání tohoto roku věnujeme opulenci v kontrastu s minimalismem. Slavte i rozjímejte s námi.

glitter

Ducha Vánoc si ve svých představách spojujeme s hřejivou idylou a sladkou nostalgií. Stejně jako se vším ostatním na světě to však ani s ním není úplně jednoznačné. Sváří se v něm dvě zcela protichůdné tendence. Na jednu stranu se stáváme obětí předvánočního shonu a nákupní horečky, při pohledu na plné stoly podléháme sváteční nestřídmosti a všechno musíme mít prskavkově třpytivé. Naše lačnost jede na maximum. Na stranu druhou se očekává, že si najdeme čas na poklidné usebrání, že se zamyslíme nad významem vznešených pojmů jako naděje, víra, mír a že si vystačíme se skromně žhnoucím světlem. Závěr roku je prostě jako peklo a ráj. A takové musí být i poslední vydání časopisu Dolce Vita v letošním roce. Přinášíme vám extravaganci, lesk a exces, zároveň však také uměřenost, střídmost, minimalismus i prostor k rozjímání. Ať oba tóny zazní naplno až do ohluchnutí, protože tohle jejich souznění nastává jenom jednou do roka.

Kochejte se opulentními módními fotografiemi, které hledaly inspiraci v Danteho velkolepé Božské komedii. Nebo kompozicemi plnými zlata, diamantů, perel a drahých kamenů z dílen těch nejlepších světových klenotníků, jejichž dílo nese znamení věčnosti. Představíme vám málem zapomenutého italského designéra Pucciho de Rossi, který svůj rozmáchlý styl dovedl až na pokraj kýče, a možná právě díky tomu začíná být zase v kurzu. Ukážeme také letošní tváře haute couture, která vždy posouvá hranice myslitelného, a několik domů, v nichž architekti nápady a výstřelky nešetřili.

Ale také vás zavedeme do nově postavených či citlivě přebudovaných svatostánků v různých koutech planety. Upozorníme na novou výstavu věnovanou buddhistickému umění vytvořeného od 2. století po současnost. A připomeneme osud pražského židovského architekta Karla Kohna, který před nacisty odešel do Ekvádoru a v novém domově dál šířil myšlenky funkcionalismu.

K tomu plno novinek, které stojí i v hektickém závěru roku za vaši pozornost. A samozřejmě nechybí ani pár tipů na trochu extravagantní vánoční ozdoby.

Milé čtenářky, milí čtenáři,
slavte i rozjímejte s námi.

Vladan Šír
šéfredaktor


Roční předplatné časopisu Dolce Vita + Clarins Plant Gold 35 ml

Objednejte si roční předplatné časopisu Dolce Vita a získejte Clarins Plant Gold 35 ml v hodnotě 1 720 Kč jako dárek.

100% přírodní vyživující a revitalizační péče o pleť. Jedinečná dvojitá textura v sobě kombinuje ikonický Clarins Blue Orchid Treatment Oil s lehoučkou neolejovou emulzí. Ideální péče pro všechny ženy hledající přírodní péči o pleť, jež vyživuje, revitalizuje a obnovuje prozáření pleti.


foto na obálce: Matúš Tóth
styling: Lenka Kermes
modelka: Amélie Konselová / Elite Models Prague
modelka má na sobě: top, kabát, obojí Bottega Veneta

Sdílejte na
Related posts