Servírujeme ty nejzajímavější novinky z designu, architektury, módy a lahůdek, jež vás zaručeně povzbudí během podzimních dní i brzkých chladných a dlouhých večerů.

feast

Letošní designová hostina je v plném proudu a hned tak neskončí. Mimořádné okolnosti svedly do krátkého časového úseku dvě významné události. V září se v Miláně konala z obvyklého jarního termínu přeložená mezinárodní přehlídka Salone del Mobile a začátek října se nese ve znamení českého Designbloku. To nejlepší z obou akcí najdete i na stránkách tohoto vydání Dolce Vity, ve kterém se ohlédneme také za soutěží Interiér roku. Ta byla vyhlášena rovněž v září a představila to nejlepší, co interiéroví návrháři a architekti v loňském komplikovaném roce vytvořili. V listopadu se po dvouleté rekonstrukci otevírá Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně a my vám přinášíme informace o tom, jaké novinky si pro vás tato instituce přichystala.

Pokud vyrážíte na Designblok, nenechte si mezi instalacemi ujít také tu naši. Při její přípravě jsme za své vzali téma letošní přehlídky „štěstí“ a ke spolupráci přizvali špičku českého designu, módy, architektury, grafického designu, ilustrace a výtvarného umění. Celkem sedm autorů, autorek a autorských dvojic ztvárnilo své pojetí štěstí, jež jsme umístili na jeden z nejstarších komunikačních nástrojů – vlajku. Srdce od dua Herrmann & Coufal, záblesk štěstí Aleše Najbrta, imaginární tvor studia Upupæpop, digitální obraz od Mjölk architekti, modlitba Veroniky Drahotové, vlajka-plášť Hany Zárubové a čapkovské postavičky dvojice Tomski & Polanski jsou k vidění nejen na pražské přehlídce, ale hravou formou je zachytil i fotograf Vojtěch Veškrna na stránkách našeho říjnového čísla.

Jakkoli je dobrý design pro blaho lidstva důležitý a přestože ve všem svém počínání potřebujeme štěstí v jakékoli podobě, není života bez potravy. A tak jsme módní editorial tentokrát pojali jako nevšední gurmetský zážitek. Stačí ochutnat. Našich 180 stran vám však přináší ještě rozmanitější menu. Kromě obvyklých aktuálních zajímavostí z designu, architektury, módy a výtvarného umění vám představíme novinky českého klenotníka Zdeňka Vacka, jíž překročil hranice šperku, ukážeme vymazlený byt realitního podnikatele Prokopa Svobody, s německou supermodelkou Claudií Schiffer v exkluzivním rozhovoru zavzpomínáme na devadesátá léta a zavítáme do báječného polského města Vratislav, jež leží jen kousek za našimi hranicemi.

Milé čtenářky, milí čtenáři, užívejte si podzimní hostiny s námi.

Vladan Šír
šéfredaktor


Roční předplatné časopisu Dolce Vita za zvýhodněnou cenu nebo s dárkem v podobě skleněné soupravy Modernista v hodnotě 1 750 Kč.

Tato nadčasová limonádová souprava získala v roce 1960 zlatou medaili na Trienále v Miláně. Je tvořena karafou z akvamarínového nebo čirého skla a čirými sklenkami. Její autor Adolf Matura se zapsal do dějin současného designu mnohými realizacemi v oboru užitkového skla, které dodnes neztratily nic ze své aktuálnosti a originality.

Sdílejte na
Related posts