19 9 2024 Architecture

Letošní PULSE jde do finále. Konference, která se uskuteční od 2. do 3., října v Technologickém centru UMPRUM v Praze, stejně jako ostravský event propojí profesionály z oblasti architektury, urbanismu a designu a nabídne nevšední setkání. Hosté z pěti zemí střední Evropy, Česka, Maďarska, Polska, Rakouska a Slovenska, budou během dvou dnů diskutovat na téma Jaká je skutečná cena za udržitelnost? Největší hvězdou PULSE Prague 2024 ale bezesporu bude japonský architekt Kengo Kuma, který převezme cenu za celoživotní dílo Jan Kaplicky Lifetime Achievement PULSE Award a zároveň vystoupí se svou přednáškou.

PULSE

Platforma PULSE se za krátkou dobu své existence stala respektovaným místem pro odbornou diskuzi, sdílení know-how, rozmanitých zkušeností i perspektiv tvůrců a především pro budování kontaktů napříč zeměmi střední Evropy v oborech urbanismu, architektury a designu. Hlavním záměrem projektu je propojovat tvůrce, odborníky, akademiky i politiky, a vytvořit tak prostor pro diskuzi, inspiraci a spolupráci v celém regionu.

Od samého počátku jsme chtěli vytvořit dlouhodobé diskuzní fórum, kde si profesionálové mohou vyměňovat zkušenosti a navzájem se inspirovat, a to bez ohledu na zemi původu nebo místo, kde působí. PULSE odpovídá na potřebu kreativců nejen spolu mluvit, ale také společně hledat nové cesty a posouvat se dál.

Miloš Štěpař, zakladatel PULSE

Hlavním tématem konference PULSE Prague 2024 bude otázka skutečné ceny za udržitelnost. Jednotliví přednášející se podělí o své zkušenosti a přiblíží, jaké výzvy a příležitosti s sebou udržitelnost přináší v architektuře, produktovém i interiérovém designu. Na programu budou nejen následováníhodné úspěchy, ale také upřímné příběhy o chybách a jejich důsledcích.

Rádi bychom rozproudili debatu o tom, co opravdu funguje, a kde je třeba udělat změny, aby udržitelnost nebyla jen suchou teorií, ale stala se každodenní realitou.

Miloš Štěpař, zakladatel PULSE

Se svou přednáškou vystoupí exkluzivně japonský architekt Kengo Kuma, jehož stavby jako Japonský národní stadion či sídlo LVMH v Ósace, se řadí mezi ikony současné architektury.

Kengo Kuma, foto Frederico Martins
Japonský národní stadion

Následovat ho budou například Deyan Sudjic (UK), renomovaný britský spisovatel a teoretik, bývalý ředitel londýnského Design Museum, CEO nábytkářské firmy Ligne Roset Antoine Roset (FR), Arianna Lelli Mami ze Studiopepe (IT) nebo psycholog architektury Michal Matlon (SK). Těšit se ale můžete také na „postřehy“ z architektonické praxe Jana Vondráka z libereckého studia Mjölk, Roberta Konieczneho (PL), autora rekonstrukce galerie Plato v Ostravě či hlavního architekta Budapešti Zoltána Erö.

 

O problematice udržitelnosti z pohledu produktového designéra promluví Anna Marešová (CZ), Klemens Schillinger (AT), designové studio Crafting Plastics (SK), David Karásek (CZ) z mmcité nebo Christian Lodgaard (NO), hlavní designér společnosti Flokk.

 

Těšíme se na viděnou 2. a 3. 10.  v Technologickém centru UMPRUM v Mikulandské ulici v Praze.

Více informací najdete na pulse.archi.

Robert Konieczny
Antoine Roset
Deyan Sudjic
Jan Vondrák
Anna Marešová
Eszter Radnóczy
David Karásek
Didier Fiúza Faustino
Kacper Gronkiewicz
Crafting Plastics
Pavlína Louženská
Arianna Lelli Mami / Studiopepe
Marlena Happach
Zoltán Erő
Jadwiga Husarska Sobina
Marcin Szczelina
Sdílejte na
Related posts