Poznaň, ležící na břehu řeky Warta, patří k nejstarším polským městům vůbec a jeho historie sahá až do 10 století. Bar Źródło (v českém překladu zřídlo nebo zdroj) se nachází v suterénu činžovního domu v ulici Taczaka.

Projekt vedlo místní architektonické studio Adam Wiercinski. Autoři chtěli hlavně zachovat původní vzhled sklepa, a tak odkryli cihlové zdi a podlahy. S investory se dohodli, že každý prvek v interiéru, včetně světla a nábytku, bude navržen individuálně. V malém baru jsou umístěny tři ocelové konstrukce, připomínající velké krabice, které drží sedadla a veškeré osvětlení. Tmavé stíny sklepa kontrastují s oranžovými akcenty barových židliček. Ve vstupní části je první ocelová skříňka – bar. Tvoří ho ocelové profily ze sítí zrezivělého kovu a dřevovláknité desky MDF. U baru si můžete prohlédnout vystavené lahve té nejlepší whisky. Napravo je umístěna druhá ocelová konstrukce – sezení a sklad lahví. Sedadla tvoří válce ze zelené tmavé eko kůže, které jsou připevněné ke kovovému rámu.

V druhé místnosti je obrovský rám a veliké barevné zrcadlo, které prohlubuje prostor. K sezení tu jsou barové židle kozy, připomínající staré gymnastické kožené lavice židle. Tento prostor má speciální síť radiátorů. Některé topení fungují jako žaluzie, některé jako stoleček.

 

Sdílejte na
Related posts