Známý propagátor nedbale elegantních zahrad a moderátor televizního pořadu Ferdinandovy zahrady připravil se svými kolegy z ateliéru Flera praktický a interaktivní videokurz nazvaný Žijte ve své zahradě. Po jeho absolvování si zvládne rozvrhnout zahradu i úplný začátečník.

Kurz je vhodný pro všechny zahradní situace. Ferdinand Leffler v deseti lekcích radí, jak vkusně a nenáročně oživit stávající zahradu, terasu či městský dvorek, ale také jak si rozvrhnout kompletní rekonstrukci venkovské zahrady po babičce nebo jak si vedle novostavby, kde zatím nevyrostla ani pampeliška, naplánovat zahradu úplně novou.

„Máme už více než dva tisíce studentů a stovky absolventů, kteří mě každodenně překvapují tím, jak jsou ve svých návrzích a realizacích šikovní,“ říká s úsměvem Ferdinand. „Nápad vytvořit on-line verzi workshopu už jsem pár let v hlavě nosil. Po několika uspořádaných ‚kamenných‘ přednáškách a tvůrčích kurzech jsme měli dobrou představu tom, co studenty zajímá, kde se cítí nejistí a je třeba jim dodat kuráž. Každá poznámka pro nás byla inspirací, jak výuku udělat praktičtější a intuitivnější.“

Ačkoliv videokurz obsahuje desítky praktických návodů a originálních
„receptů“ na trvalkové záhony, je technicky velmi nenáročný. Stačí umět spustit na videoukázce „play“ a psát si poznámky či zaškrtávat ve vybrané fotogalerii. Výhodou kurzu je také jeho časová neomezenost. Videa si pouštíte a úkoly plníte, kdykoliv se to hodí vám. Žádné chození do školy ani do přednáškových sálů. Přístup do kurzu je platný tři roky, takže si svou zahradu snů můžete v klidu postupně snít a dotvářet.


Pokud si kurz koupíte v termínu od 15. do 30. 11. 2021, dostanete k němu roční předplatné časopisu Dolce Vita v hodnotě 990 Kč zdarma. V objednávce uveďte kód DOLCEVITA. Více o kurzu najdete na zijtevesvezahrade.cz.

Sdílejte na
Related posts