Po více než dvou letech se česká značka niche parfémů Pigmentarium vrací tam, kde začala, a­ reviduje svůj první parfém Ad Libitum.

Moderní ryze český parfémový koncept založil Tomáš Ric a Jakub Florian Hiermann v roce 2018. Pro první parfém, svěží citrusovou vůni pojmenovanou dle latinského „jak je libo“, se dvojice nechala inspirovat zapadajícím sluncem nad Pražským hradem.

S jarem 2021 přichází Pigmentarium s novou kapitolou vůně Ad Libitum. Jako finální tečka byly do hlavy parfému, vedle stávajících ingrediencí – bergamotu a mandarinky, přidány aldehydy. Nepatrná úprava může působit zanedbatelným dojmem, ovšem jak často říkával Ludwig Mies van der Rohe, Bůh dlí v detailu. Aldehydy mají schopnost zesílit olfaktorické vnímání určitých ingrediencí a vůni tak celkově zaoblit. Parfém má díky sezonní podobě přírodních ingrediencí také o­ odstín sytější barvu.

Foto: Roman Nguyen

„Začít podruhé nemusíme vždy proto, abychom něco udělali lépe. Někdy je důvodem chuť prožít to znovu pod jiným úhlem pohledu,“ dodává ke změně duo parfemářů.

Proměnou prošla také krabička, jež v první verzi odkazovala na funkcionalistickou Winternitzovu vilu od Adolfa Loose. Podobu bílého domu se žlutě natřenými rámy oken evokujícími příliv slunce, tak vystřídala sofistikovaná fasáda barvy slonové kosti s kovovými detaily zrcadlícími světlo.

Foto: Jan Grombiřík

U příležitostí druhého uvedení parfému Ad Libitum Pigmentarium vytvořilo s filmařkou Anežkou Horovou krátký film Study of a Dancer. Reinterpretovanou podobu parfému v něm odráží volná baletní improvizace anglického choreografa a sólisty Baletu Národního divadla Frasera Roacha.K parfému vznikl také playlist, na tóny Ad Libitum se můžete naladit zde.

Sdílejte na
Related posts