Již 20. května musí z pultů všech trafik a tabákových prodejen zmizet mentolové cigarety. Jedná se o reakci na evropskou legislativu, která tak definitivně ukončí prodej cigaret s charakteristickou příchutí v zemích Evropské unie. Dospělí kuřáci, kteří si chuť mentolu nejen v tuzemsku oblíbili, však nemusí zoufat. Na trhu se totiž objevuje řada nejrůznějších tabákových alternativ, které pomohou „zákaz mentolu“ překlenout.

Jako první v Česku zkompletovala své portfolio tabákových alternativ s příchutí společnost British American Tobaco. Její zařízení na zahřívaný tabák glo a nikotinové sáčky LYFT doplnila nejnověji e-cigareta Vype. Česko tak bez příchutí rozhodně nezůstane.

Zákaz výroby a prodeje cigaret a tabáku k ručnímu balení cigaret s charakteristickými příchutěmi vstoupí definitivně v platnost 20. května 2020. Charakteristickou příchutí rozumíme vůni nebo chuť jinou než tabákovou, tedy takovou, kterou výrobku dodává přísada nebo kombinace přísad, zejména ovoce, koření, byliny, alkohol, cukrovinky, mentol nebo vanilka, a jež je rozeznatelná před užitím tabákového výrobku nebo při něm. Jinými slovy, ochucené cigarety a tabák či spíše jejich prodej nebude z nařízení Evropské unie v členských zemích od konce května legální.

Budoucnost bez kouře ANO, bez příchutí NE!

Uvedený zákaz se ovšem netýká zahřívaných tabákových výrobků, nikotinových sáčků či e-cigaret, což je dobrá zpráva pro všechny tuzemské dospělé kuřáky, či uživatele nikotinových produktů. Budou-li chtít, nemusí tak o mentolovou či jinou oblíbenou příchuť přijít.

Přední výrobce British American Tobacco i s ohledem na tuto chystanou změnu vyvinul hned tři alternativní produkty určené dospělým kuřákům, které příchutě obsahovat mohou. Nespornou výhodou v této situaci je také fakt, že zmíněné produkty jsou podle řady studií a názorů odborníků pro uživatele potenciálně méně škodlivé, než tomu je při užívání tabáku konvenčním způsobem.

Více informací o legislativních změnách i nabídce alternativních produktů najdete na webových stránkách www.ceskobezprichuti.cz a dále také na golyft.cz a shop.myglo.cz.

Sdílejte na
Related posts