Fotografický portrét na černém pozadí – takový je společný motiv výstavy autorů z celého světa, která bude během listopadu probíhat v pražské Galerii Mánes pod názvem X-Photographers Back in Black. Pojí je ale také použitá technika. Všichni fotografové jsou členy uskupení FUJIFILM X-Photographers a nechybí mezi nimi lidé jako Sara Lando, Christoph Busse, Knut Koivisto, Bobbi Lane, Tomasz Lazar, Ivan Joshua Loh, Tim Georgeson, Jonathan Bielaski, Martin Kopec, Kyaw Kyaw Winn, Wojtek Wieteska, David Gaberle, Radek Kalhous, Michal Krause nebo Lucie Robinson. Všechny vystavované snímky byly pořízeny na to nejlepší, co značka aktuálně nabízí, tedy středoformátové fotoaparáty řady GFX.

Výstavu v Mánesu otevře 30. října slavnostní vernisáž, na které nadace Kapka naděje pokřtí svůj kalendář pro rok 2020, který vznikl ve spolupráci s firmou FUJIFILM. Současně s výstavou proběhne v listopadu také FUJIFILM festival, který nabídne 65 odborných workshopů a přednášek vedených zkušenými fotoprofesionály.

X-Photographers Back in Black, 1. 11. až 30. 11. 2019, vždy od 10 do 20 hodin, Galerie Mánes, Masarykovo nábř. 250/1, Praha 1, xperienceacademy.cz/vystava/
Doprovodný program  xperienceacademy.cz/workshopy/

Sdílejte na
Related posts