Poprvé za devatenáctiletou historii Dolce Vity vychází vydání, které je zasvěceno jednomu společnému tématu – umění.

První speciál

Mám velkou radost, že téměř v každém svém úvodníku, jehož pravidelný formát se zavedl před rokem, mohu poukazovat na evoluční kroky, jakými časopis Dolce Vita prochází a já je prožívám s ním. Naposledy jsem psala o větším formátu, dnes je to zase poprvé, co se mohu pochlubit tím, že jsme sestavili číslo, v němž se zvolené téma nepropisuje jen do některých článků, není jen pomyslnou červenou nití, ale je klíčem ke každému jednotlivému projektu, produktu či novince, o které píšeme.

Tím tématem je umění a vy právě teď můžete začít listovat historicky prvním artovým speciálem Dolce Vity!

Nebylo vůbec lehké rozhodnout, o čem budeme psát. Do pracovní složky ve svém notebooku jsem si možné náměty střádala dlouhé měsíce a bylo mezi nimi těžké vybírat. Nakonec zvítězila ta témata, která odrážejí DNA Dolce Vity. Věnujeme pozornost projektům, v nichž se umění propojuje s designem a vzniká tzv. sběratelský design (str. 20), také projektům v nichž umění opouští stěny galerií a objevuje se na nečekaných místech, jako je jógové studio (str. 34), sídlo firmy i realitní kancelář (str. 36 a 96) nebo pouliční výkladce (str. 118).

Hledali jsme také kreativní studia, která zapojují umělecké prvky do interiéru naprosto originálním způsobem, nejenom stylem pověsíme-postavíme (str. 28). Současně jsme navštívili byt, v němž chtěl majitel nasimulovat prostředí, jako by v něm žila již pátá generace milovníků umění a obývák byl obdobou prvorepublikového salonu (str. 84).

Pokud vaše vlastní umělecká sbírka zatím existuje jen v rovině teoretických úvah, teprve jste ji založili, nebo vám naopak už fyzicky začíná přerůstat přes hlavu, mohli byste ocenit víc informací o úschově u profesionálů (str. 24) a případně i tipy, do jakých slibných mladých českých i zahraničních autorů se vyplatí investovat (str. 90 a 120).

Nakonec jsme neignorovali ani úkaz, jak si umělecké instituce k větší pozornosti dopomáhají spoluprací s architektonickými hvězdami (str. 40) a připomněli si, že milostný příběh mezi módou a uměním nemá konce (str. 58).

Buďte Art Lovers!

Danica Kovářová
šéfredaktorka


Na stáncích najdete dvě obálky. První – odraz obrazu Spící z roku 1937 česko-francouzské surrealistické malířky Toyen – vyfotila Taja Spassková a modelku do kabátu Bottega Veneta oblékla Veronika Metz. Naše druhá obálka je dílem talentované české umělkyně Lucie Jindrák Skřivánkové a navazuje na projekt The Metamorphosis skupiny M.P.K.J.V.L.J.S.

Roční předplatné časopisu Dolce Vita za zvýhodněnou cenu nebo s dárkem v podobě dárkového setu ozdob BrokisGlass String v hodnotě 1 900 Kč objednáte zde:

Sdílejte na
Related posts