Bold Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry Gallery a Centrum současného umění DOX spojují síly, 100 % výtěžku z dobročinné dražby poputuje na sbírku SOS Ukrajina organizace Člověk v Tísni.

Čtyři galerie z Prahy 7 se spojily v projektu Umění pro Ukrajinu a za podpory autorů, s nimiž spolupracují, pořádají společně aukci děl více než 100 současných umělců, kteří se rozhodli svými díly přispět k podpoře válkou zasažené Ukrajiny. „Umění má mnoho pozitivních funkcí a tentokrát spojilo nejen nás galeristy a velkou skupinu umělců, ale doufáme i naše společné podporovatele. Díky tomu přispějeme Ukrajině tím, co umíme nejlépe. S obdivem k tomu něco dokázat a ne něco ničit”, říká za iniciativu Umění pro Ukrajinu Blanka Čermáková ze spolupořádající Trafo Gallery.

Daniel Pešta, Nevinnost 2020–2021, se svolením Trafo Gallery

Předaukční výstava všech děl proběhne v pražské Bold Gallery na adrese U Měšťanského pivovaru 6, Praha 7. Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 11. 3. 2022 od 19:00 a přístupná bude do 19. 3. denně od 14 do 18h, ve dnech 12. 3., 13. 3. a 19. 3. od 10 do 18h. Všechna díla jsou zároveň vystavena na speciálně zřízené webové stránce umeniproukrajinu.cz, kde mohou zájemci umění od čtvrtka 10. 3. dražit online. Díla jsou publikována také na instagramové a facebookové stránce Umění pro Ukrajinu.

Jaroslav Róna, se svolením Trafo Gallery

Samotná aukce bude ukončena v sobotu 19. 3. 2022 v Centru současného umění DOX a také online. Licitátorem aukce bude zkušený dražitel Milan Dospěl.

Výtěžek z aukce ve výši 100 % poputuje do sbírky SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni.

Sdílejte na
Related posts