Na dvě stě děl francouzského a ruského moderního umění ze sbírky bratrů Michaila a Ivana Morozovových poprvé vycestuje za hranice Ruska a představí se na výstavě Icons of Modern Art: The Morozov Collection.

Vincent van Gogh, Moře u Saintes-Maries, 1888

Výstava je pokračováním série Icons of Modern Art, na které Fondation Louis Vuitton spolupracuje společně s petrohradskou Ermitáží, Státním muzeem výtvarných umění Alexandra Sergejeviče Puškina a Treťjakovskou galerií v Moskvě. Projekt věnovaný prominentním sběratelům a průkopnickým patronům moderního umění započal před čtyřmi lety sbírkou Sergeje Ščukina a Samuela Courtaulda.

Paul Gauguin, Žena s ovocem, Tahiti, 1893

Výstava The Morozov Collection, jež vznikala pod taktovkou kurátorky Anne Baldassari, na jednom místě spojí díla nejproslulejších francouzských i ruských umělců, jako jsou: Manet, Rodin, Monet, Pissarro, Toulouse-Lautrec, Renoir, Sisley, Cézanne, Gaughin, Van Gogh, Bonnard, Denis, Maillol, Matisse, Marquet, Vlaminck, Derain, Picasso a další.

Valentin Serov, Portrét Ivana Abramovitche Morozova, Moskva, 1910

Výstava bude probíhat od 12. května do 10. října 2021. Více informací najdete ve speciálním tištěném vydání Dolce Vity na téma umění, které vychází v březnu 2021.

Úvodní foto: Auguste Renoir, Portrét Jeanne Samary, Paříž, 1877

Sdílejte na
Related posts