Klatovské bistro Kräm si nedávno vysloužilo uznání mezinárodního významu, a to získáním prestižního German Design Award za svůj výjimečný interiér. Porota ocenila způsob, jakým historický klenutý sklep s výraznou cihlovou estetikou vytváří atmosférické prostředí, zatímco moderní inventář se do něj harmonicky začleňuje.

Bistro Kräm, umístěné v měšťanském domě s renesančním jádrem z 16. století, prošlo promyšlenou transformací. Klíčem k úspěchu byla schopnost architektů Josefa Černého a Barbory Černé, ve spolupráci s firmou Gyoza a výrobcem nábytku Sosone Zlín, harmonicky skloubit moderní design s historickým charakterem budovy, jež přímo sousedí s místními katakombami.

Zajímavým prvkem projektu je i vinotéka s klenutými stropy, jež se nachází v komplikovaných stavebních podmínkách pod úrovní ulice. Tento prostor poskytuje ideální klima pro skladování vína a příjemné prostředí pro jeho vychutnávání. Výsledkem je naprostý unikát, kde kamenné zdi dotváří atmosféru a skrze ně protéká podzemní potůček.

Architekti Barbora a Josef Černí jsou již známými jmény v oblasti architektury a designu, což dokládají i jejich předchozí ocenění, včetně Ceny odborné poroty za Rezidenci Klostermann a Javor a titulu Stavba roku za Rezidenci Hradišťská.

Sdílejte na
Related posts