Pigmentarium a pařížský návrhář Arturo Obegero uvádějí parfém Azabache

Vladan Šír | Kosmetika | 13/10/2021

Růže jako klasická složka parfumářství se stala nosným tématem novinky české značky Pigmentarium.

Při vývoji Azabache, své páté vůně, oslovila značka ke spolupráci pařížského návrháře Artura Obegera, který před založením svého vlastního brandu pracoval pro módní dům Lanvin. Spolu s Jakubem Hiermannem z Pigmentaria nastínil základní téma novinky: je jím jednoduše růže, jejíchž vonných kvalit využívaly už antické civilizace.

V Azabache je zastoupena vysoce aromatickou růží stolistou, v parfumářství ceněnou růží bulharskou a růží tureckou. Trojjedinou hrdinku doprovází tóny kadidla a hřejivě živočišného cibetu, dnes z pochopitelných důvodů synteticky vyráběné napodobeniny výtažku ze žláz cibetky africké. Tajemný název odvodili tvůrci od španělského výrazu pro černou vulkanickou horninu obsidián, jež byla inspirací také pro design flakonu.

Arturo Obegero
Mahmood v Arturo Obegero
Billy Porter v Arturo Obegero


Arturo Obegero k parfému sestavil rovněž playlist, jímž se nos českého parfumérského domu, Jakub Hiermann, nechal inspirovat. Zaposlouchejte se, jak zní tóny Azabache:

Parfém Azabache je vyroben v limitované sérii 300 kusů, logo je vyvedeno ve 24karátovém zlatě. V prodeji je online na pigmentarium.com, v pražském butiku Ingredients, slovenském concept storu Virvar a pařížském Elevastor.

Foto | archiv značky
Le Grill

Aktuální číslo

Předplatné