Nadační fond Luc Art Fund za podpory J&T Banky přináší dobročinnou aukci děl renomovaných výtvarných umělců, která probíhá online na stránkách livebid.cz do 13. prosince. Cílem akce je podpora české výtvarné scény i apel k české veřejnosti, aby v nejtěžších kulturních dobách milénia podpořila lokální tvůrce.

Tereza Příhodová, Boží ruka

Do aukce se zapojila padesátka vybraných umělců – jmenovitě například Josef Bolf, Milena Dopitová, Krištof Kintera, Jiří Kovanda, Tereza Příhodová, skupina Rafani, Pavla Sceranková, Mark Ther či Daniel Vlček. Výtěžek z aukce děl bude rozdělen v poměru 80 % pro autory a 20 % formou sociálních stipendií umělcům v tíživé životní situaci skrze nadační fond Luc Art Fund, který založily historička umění a galeristka Lucie Drdová a specialistka v oblasti fundraisingu Jana Bukvová po událostech letošního jara.

Eliška Konečná, z cyklu Map

Ve dnech 9. až 13. prosince 2020 probíhá předaukční výstava v galerii Magnus Art v nové budově J&T Banky denně od 10:00 do 18:00 na adrese Sokolovská 700/113a, Praha 8. V neděli 13. prosince proběhne od 14
hodin aukce v přímém přenosu online.

Kryštof Kintera, Cerebrum Asphaltum

Úvodní foto: Rafani, Uražené hlavy I – V, 2020

Sdílejte na
Related posts