Apple nedávno představil novou řadu hodinek Apple Watch, která podle společnosti představuje významný krok směrem k dosažení uhlíkové neutrality značky. Dnes se v Dolce Vitě ponoříme do světa řemínků nových Apple Watch Series 9. Právě řemínky jsou totiž často přehlíženou, ale neodmyslitelnou součástí hodinek, navíc tento významný prvek umožňuje majiteli vyjádřit svůj osobní styl a stát se i předmětem konverzace s ostatními, ať už jsou to nositelé hodinek od Apple či jiných.

Vybrané kombinace řemínků a hodinek Apple Watch Series 9, Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch SE jsou historicky prvními uhlíkově neutrálními produkty od Applu. S cílem dosáhnout nulové uhlíkové stopy v příštích 7 letech, Apple redukoval emise ze tří největších zdrojů skleníkových plynů – z materiálů, z elektřiny a z přepravy. Zbývající emise jsou vyrovnány investicemi do ekologických projektů, čímž se hodinky stávají uhlíkově neutrálními. Nový design balení z recyklovatelných materiálů a značení uhlíkově neutrálních produktů podtrhuje tuto zelenou filozofii.

Apple rovněž uvedl i FineWoven – nový luxusní a odolný textilní materiál vyrobený z 68 % z recyklovaných materiálů, který má výrazně nižší uhlíkovou stopu než kůže. Materiál FineWoven má lesklý a hebký povrch, který na dotek připomíná semiš, a lze jej kombinovat s řemínky s magnetickým zapínáním nebo s moderní přezkou. Počínaje zářím 2023 přestal Apple ve svých produktech používat kůži, a to včetně řemínků. Populární sportovní řemínek se také dočkal změn a nově jej tvoří z 82 % recyklovaná příze. Všechny nové sportovní řemínky jsou uhlíkově neutrální.

Nový luxusní materiál FineWoven lze kombinovat s řemínky s magnetickým zapínáním nebo s moderní přezkou (na obrázku).

Apple, Nike a Hermès spojili síly a vytvořily řadu řemínků, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Sportovní řemínek Nike nově obsahuje minimálně 32 % recyklovaného fluoroelastomeru, včetně barevných vloček z přebytečných řemínků, které vytvářejí náhodné vzory a dělají tak z každého řemínku naprostý unikát. Provlékací sportovní řemínek Nike zase využívá přízi s vesmírným vzorem z předešlých modelů.

Apple x Nike přináší zcela unikátní řemínky z recyklovaných přebytečných řemínků.

Nová kolekce řemínků Hermès vychází z mnohaletých zkušeností této luxusní značky s textilem a řemeslnou prací. Představení se dočkaly dva nové pletené řemínky: Toile H, který je variací na ikonickou károvanou látku této značky, a Twill Jump, který v sobě snoubí syté barvy s kontrastními detaily. Bridon je vůbec prvním pleteným řemínkem pro Apple Watch a vyznačuje se ručně pleteným vzorem ve tvaru písmene V. Pásek Kilim je vyroben ze sportovní voděodolné gumy a je osazen překlápěcí sponou. Čtyři nové řemínky doplňuje nový klasický ciferník Hermès Radial.

Řemínek Toile H je variací na ikonickou látku značky Hermès.

Slovy provozního ředitele Applu Jeffa Williamse: „Apple Watch nikdy nebyly lákavější – ať už uživatelé upgradují ze staršího modelu, nebo si pořizují své první.“

Více info najdete na apple.com.

Sdílejte na
Related posts