Lednice, ve které zůstávají potraviny déle čerstvé, nižší spotřeba materiálů při výrobě sušiček i naplnění přísných podmínek nejlepší třídy energetické účinnosti A.

Německý dodavatel prémiových domácích spotřebičů, rodinná firma Miele, se chce v nadcházejících letech zaměřit na další zlepšování šetrnosti k životnímu prostředí a klimatu. Řeč je například o sušičce prádla s nejlepší třídou energetické účinnosti nebo nových vestavných chladničkách generace K 7000 s aktivním zvlhčováním. Díky němu zůstává ovoce a zelenina déle čerstvá a méně potravin tak skončí v koši. Na pořadu dne je rovněž strategie společnosti Miele snížit emise CO2 ve svých závodech a dlouhá životnost jejích výrobků coby opravdová forma udržitelnosti. Pozitivní zprávy se týkají i obchodních výsledků: v polovině roku skupina Miele vykazuje výrazně vyšší obrat než v předchozím roce.

„V dnešní době všichni mluví o udržitelnosti – u nás v Miele je to ale aktuální princip již od založení před 122 lety,“ říkají jednatelé skupiny Miele dr. Reinhard Zinkann a dr. Markus Miele. Důležitým pilířem je i téma dlouhé životnosti a to tím spíše, že Miele jako jediná firma testuje své výrobky jako pračky, sušičky prádla, myčky nádobí, trouby nebo podlahové vysavače na životnost 20 let. Kvalita, která předběhla svou dobu, tu Miele nabízí svým zákazníkům a zní tak i heslo aktuální kampaně, kterým Reinhard Zinkann zahájil tradiční podzimní tiskovou konferenci společnosti: „Skutečné umění řemesla s velkým důrazem na detail, v každém ohledu přesvědčivý výkon a udržitelnost – to jsou klíčové hodnoty naší značky již od prvopočátku.“

V popředí dnes představených produktových inovací Miele stojí udržitelné vlastnosti s vysokým užitkem pro zákazníky. Začíná to sušičkami prádla, které jsou nejšetrnější k životnímu prostředí a klimatu, jaké kdy firma vyrobila. Akční model GreenPerformance nejlepší třídy energetické účinnosti A+++ je navíc k dostání za výrazně výhodnější pořizovací cenu 28 990 Kč (doporučená prodejní cena). Dále je potřeba zmínit nový podlahový modul, na jehož výrobu je díky inovativnímu procesu potřeba o 30 procent méně materiálu, a zároveň zvyšuje stabilitu sestavy. Nová možnost programu DryCare 40 pomáhá s co nejlepší péčí o prádlo, které lze prát na minimálně 40 stupňů, kdy ho bez obav můžete dát sušit, i když se jedná o velmi jemné textilie. Samozřejmě i v modelu GreenPerformance, stejně jako u téměř všech dalších sušiček prádla Miele, je použito chladivo R290, které je šetrné ke klimatu.

Větší ochrany klimatu a úspory nákladů na elektrickou energii plánuje Miele dosáhnout i u myček nádobí, kdy některé modely z aktuální generace G 7000 budou splňovat přísné podmínky nejlepší třídy energetické účinnosti A.

Od června 2021 jsou k dostání vestavné chladničky generace K 7000, ve kterých díky zóně PerfectFresh Active a jemné vodní mlze vydrží ovoce a zelenina ještě déle čerstvá – a tím ve výsledku skončí méně potravin v koši a nemusíte jít nakupovat.

Více se dozvíte na shop.miele.cz.

Sdílejte na
Related posts