Nová pražská restaurace Alma, o které se více dočtete v zářijovém vydání Dolce Vity, se rozšiřuje o další prostor. Barový klub v historickém sklepení budovy prověří v rámci speciálního guest shiftu česká barmanská superstar Honza Šebek. Startuje se 4. září v 19 hodin!

Alma Prague je multifunkční gastronomický koncept fungující od začátku léta v pražské ulici V Jirchářích. Kromě špičkové restaurace tu najdete kavárnu, koktejlový bar, vinotéku a nejnověji také barový prostor v historickém sklepení, který je určen pro nejrůznější kulturní a privátní akce. Tam bude veřejnost moci poprvé nahlédnout už v pondělí 4. září. V rámci guest shiftu zde své barmanské umění představí Honza Šebek, barman v Becher’s Baru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech a vítěz českého kola ​​prestižní soutěže Diageo Reserve World Class 2023.

Honza Šebek

Hosté budou mít příležitost ochutnat Honzovy inovativní soutěžní koktejly obsahující nejrůznější netypické suroviny vycházející z letošního důrazu soutěže na udržitelnost. Mezi šesti soutěžními koktejly se objeví například Sur-Colada z whisky Johnnie Walker Black Label, makový koktejl Auchroisk nebo drink Ikigai, který obsahuje gin Tanqueray, saké, destilát z vlastnoručně nasbíraných jarních květů a jasmínový čaj.

Sur-Colada

Auchroisk

Ikigai

Téma udržitelnosti a neplýtvání silně rezonuje také v Almě, a to nejen v rámci kuchyně, ale i zdejšího koktejlového baru, který vede Pavel Sochor. Ten se ve zmíněné soutěži umístil na třetím místě a ve svém soutěžním koktejlu použil například chléb, který se nespotřeboval v sesterské pekárně Kro Bakery. Právě drink s názvem Self Esteem a dva další speciální koktejly na akci 4. září umíchá.

Pavel Sochor

World Class Cocktails – Guest shift Honzy Šebka, 4. 9. od 19 hodin. Vstup je zdarma, platí se pouze konzumace. almaprague.cz/akce 

Sdílejte na
Related posts